Zamiast pieniędzy z czynszu zobaczył pistolet

Zamiast pieniędzy z czynszu zobaczył pistolet

OBORNIKI. Na szczęście nie była to prawdziwa broń palna, ale wiatrówka stylizowana na pistolet. Ta dziwna sprawa rozegrała się w minioną sobotę.  Zarzewiem kłótni pomiędzy lokatorem a wynajmującym była decyzja tego drugiego o zaprzestaniu wynajmu. 27-letni mężczyzna, który wynajmował mieszkanie, nie przyjął tego dobrze.

Lokum należało do obornickiej emerytki, której nie podobało się jego zachowanie, jak również fakt, że nie płacił czynszu na czas. Gdy poinformowała mężczyznę o swojej decyzji ten rozpoczął kłótnię wyzywając starszą panią od najgorszych. Kobieta poprosiła o pomoc męża. Ten pojechał do mieszkania w minioną sobotę.  Po krótkiej rozmowie 27-latek wpadł w szał, odmawiając wyprowadzki. Najpierw zaczął obrażać emeryta, w końcu wyjął wiatrówkę i zaczął mu grozić. Lufę broni przyłożył do skroni seniora, a ten natychmiast zadzwonił po policję.

Policjanci przyjechali po niespełna pięciu minutach. Okazało się, że lokator groził właścicielowi lokalu wiatrówką będąca wierną repliką broni palnej taj samej marki. Najemca został zatrzymany i osadzony w obornickim areszcie. Wobec mężczyzny prokuratura zastosowała dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. O jego winie i ewentualnie wymiarze kary zadecyduje sąd.

Podobne artykuły