Oficjalne otwarcie pumptracka

Oficjalne otwarcie pumptracka

RYCZYWÓŁ. W piękny dzień 27 maja podczas Sołeckiego Dnia Dziecka nastąpiło oficjalne otwarcie ryczywolskiego pumptracka. Wójt Renata Gembiak-Binkiewicz powiedziała: – To chyba jedyny w okolicy tego typu tor rowerowy, a głównym pomysłodawcą i jednocześnie współautorem sołeckiego projektu był Michał Bogacz, który poświęcił najwięcej czasu spośród wszystkich społeczników wspomagających powstanie tego rekreacyjnego miejsca.  Do współpracy włączyli się nie tylko członkowie rady sołeckiej Ryczywołu, ale też wielu mieszkańców i młodzież, która może już korzystać z toru.

W uroczystym jego otwarciu wzięli też udział uczestnicy III Majowego Festynu Rodzinnego, który został przygotowany we współpracy szkoły podstawowej w Ryczywole, rady rodziców i rady sołeckiej Ryczywołu. Wielu gości spacerowało po terenie za szkołą i podziwiało, bo w przeciągu ostatniego roku miejsce to zmieniło się nie do poznania. Chaszcze, zarośla i nieużytki zniknęły, a w ich miejscu pojawiły się trasy biegowo-spacerowe, oczyszczono alejki i nasadzono ładny drzewostan. To wynik pracy i zaangażowania pomysłodawcy projektu dyrektora szkoły Witolda Korbanka, nauczycieli i wszystkich pracowników placówki, a także rodziców i uczniów. Razem z nowym torem rowerowym tworzą w Ryczywole nową przestrzeń rekreacyjną.

Warto przypomnieć, że na 323 złożone przez wielkopolskie gminy wnioski, tylko 102 otrzymały dofinansowanie, a wśród nich projekt sołectwa Ryczywół. Uzyskano w ten sposób z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego 30 tys. zł dotacji, dzięki której dziś Ryczywół może cieszyć się z nowego obiektu sportowego.

Podobne artykuły