XV premiera Teatru na Holu

RYCZYWÓŁ. 19 i 20 maj, uczniowie, aktorzy Teatr na Holu z ryczywolskiego gimnazjum zaprezentowali kolejną, piętnastą już premierę. Tym razem była to wspaniała komedia „Dom otwarty” Michała Bałuckiego. Przygotowania do owej premiery trwały od września ubiegłego roku. Spektakl był pokazywany aż cztery razy, bo wciąż byli chętni, by go oglądać. Sztukę wyreżyserowali: Anna Nowicka, Małgorzata Chałupniczak oraz Michał Gondek, a młodzi aktorzy zagrali tak, że publiczność była pod wielkim wrażeniem aktorskich talentów młodych odtwórców trudnych komediowych ról, za co nagrodziła cały zespół gromkimi brawami.

Piękna oprawa i wspaniała kawiarenka, przygotowane przez radę rodziców ryczywolskiego gimnazjum, uświetniły obchody jubileuszowego występu. Każdego wieczoru szkolny hol wypełniony był po brzegi. Dla miłośników teatru było to niezwykłe przeżycie.  Te majowe spotkania ze sztuką są już od lat wpisane w kalendarz imprez kulturalnych w Ryczywole, a kolejne pokolenia nastoletnich pasjonatów pracy scenicznej wykazują się pracowitością, entuzjazmem i talentem. Po premierze pierwszej sztuki, a była to Antygona Sofoklesa, Teatr na Holu wystawia same komedie, które wbrew pozorom są znacznie trudniejsze od tragedii, a przy tym chętniej oglądane.

Sam teatr stał się jedną z największych pereł gminy Ryczywół, a jego twórcom, opiekunom i aktorom należy się wielki ukłon.

Podobne artykuły