Ryzykowne wyprzedzanie ciągnika

Ryzykowne wyprzedzanie ciągnika

POPÓWKO. Wolna jazda ciągników po szosach powiatu denerwuje wiosną niektórych kierowców, którzy nie chcą cierpliwie jechać 40 km/h. Wiosenna, ciepła  pogoda dodatkowo powoduje, że tracą cierpliwość. W miniony piątek rano, w Popówku na trasie z Obornik do Szamotuł, ciągnik zderzył się z samochodem marki Opel Corsa. W całym zdarzeniu ucierpiało również Volvo.

Opel próbował wyprzedzić ciągnik marki Ferguson, po zderzeniu z pojazdem jadącym z naprzeciwka wyleciał z drogi i zatrzymał się dopiero na polu. Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy, policja i karetka pogotowia. Poduszki powietrzne złagodziły zderzenie w Oplu, którego cały przód nadaje się do wymiany: przednia szyba zbiła się, zderzak odpadł a części spod maski poleciały na wszystkie strony. Kierowcy udało się samemu wydostać z pojazdu, zaopiekował się nim kierowca drugiego samochodu, który opiekował się nim do momentu przyjazdu karetki.

Policja zatrzymała ruch na drodze by wznowić go kilka minut później, ale jedynie jednym pasem. Strażacy zajęli się samochodami a karetka przewiozła uczestników wypadku do szpitala. Obornicka drogówka bada dokładną przyczynę wypadku.

Podobne artykuły