Wodniacy rozpoczęli sezon

Wodniacy rozpoczęli sezon

OBORNIKI. Biesiadą w marinie wodniacy rozpoczęli swój sezon, a oborniczanie chętnie im w tym towarzyszyli. Przez kilka lat sezon wodniacki witano zabawą na ulicy Nadbrzeżnej, tym razem tradycyjna Biesiada Rybna odbyła się na terenie tworzonej mariny nad brzegiem Warty przy ulicy Szamotulskiej.

Poobiednią porą przygotowane wcześniej stoiska zaczęli odwiedzać pierwsi chętni. Zespół Szkół w Objezierzu przygotował jak zwykle prawdziwe frykasy, wśród których królowały paszteciki z łososiem. Dużą popularnością cieszyła się też zupa rybna. Kustosz muzeum młynarstwa w Jaraczu, Mateusz Klepka przygotował scenografię z rybackich sieci, stanęły leżaki, stoły i ławki. Elementem kulminacyjnym była ogromna makieta statku a pod nią scena, na której wystąpił zespół Rożnowianie.

Przy pomoście cumowały motorówki i łódki obornickich wodniaków, grała muzyka, śpiewano szanty, a na dzieci czekały dmuchane zamki i inne atrakcje. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zaprosiło najmłodszych do swego stoiska, gdzie można było spędzić czas miło i pożytecznie. Nie zawiodła pogoda, pełne słońce i ciepło skłaniało do pobytu nad wodą. O bezpieczeństwo gości zadbali strażacy z OSP Chrustowo, a cała impreza była przedsmakiem zbliżających się wielkimi krokami obornickich „wianków”.

Podobne artykuły