Policja nie pozwala przesiadywać przestępcom w autach

Policja nie pozwala przesiadywać przestępcom w autach

RYCZYWÓŁ, OBORNIKI. Mowa tutaj nie tylko o dilerach, narkomanach ale również drobnych złodziejach. Jak wiadomo o tym, co się „dzieje” na Ziemi Obornickiej najwięcej zazwyczaj wiedzą dzielnicowi, którzy cały dzień spędzają zazwyczaj w terenie. To oni zazwyczaj doskonale wiedzą kto w okolicy może sprzedawać narkotyki lub kto okradł samochód na Czarnkowskiej w Ryczywole.

Policja jednak nie może działać jedynie na przypuszczeniach, więc dzielnicowi czekają na okazję żeby złapać przestępców.  W miniony piątek samotny samochód stał na poboczu drogi wyjazdowej z Obornik. Po chwili jego pojawił się radiowóz z dzielnicowymi  środku. Policjantom nie chodziło jednak o auto, ale o jego kierowcę. 39-letek został sprawdzony pod kątem posiadania narkotyków. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli trzy woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Późniejsze badanie narkotestem potwierdziło, iż zabezpieczony środek to marihuana.  Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. W trakcie przesłuchania przyznał się do posiadania zabronionych substancji.

Tego samego dnia dzielnicowi w Ryczywole również nie próżnowali. Około godziny 21 podjechali i przywitali się z mężczyznami siedzącymi w Oplu na poboczu ulicy. Jak się okazało, zarówno kierowca jak i pasażer mieli dużo za uszami. Przy 24-latku mieszkającym we wsi pod Rogoźnem znaleźli dwa woreczki z amfetaminą. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnej kartotece okazało się, że jest on ścigany listem gończym. Przeszukano również samochód. W jego wnętrzu policja znalazła jeden woreczek strunowy i jeden zwitek folii aluminiowej z zawartością marihuany, oraz jeden zwitek folii aluminiowej zawierający amfetaminę.

W Oplu znajdowały się także skradzione od innego samochodu tablice rejestracyjne. Do kradzieży tablic oraz posiadania narkotyków znalezionych w samochodzie przyznał 25-letni rogoźnianin. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzuconych im czynów. Za swoje czynny podejrzanym grozi do trzech lat więzienia.

Podobne artykuły