Dwa chodniki i to bez łaski

WARGOWO. Sprawa dokończenia przez władze powiatu obornickiego budowy chodnika przy drodze powiatowej w Wargowie gościła na naszych łamach latami i wielokrotnie.  Wargowska radna, Irena Magdziarek wnioskowała, nalegała, prosiła i apelowała na różnych forach, niestety bez skutku. Były ze strony władz powiatu obietnice, zapewnienia, wyjaśniania i żadnych ruchów w tej sprawie.

Wreszcie dokończeniem budowy zajęły się władze gminy Oborniki i wiele wskazuje na to, że chodnik zostanie dokończony, a dodatkowo powstanie w Wargowie kolejny, będący najdłuższym chodnikiem wybudowanym w gminie podczas jednego cyklu inwestycyjnego. Szczegóły tej operacji są takie: burmistrzowi Obornik udało się, jak sam stwierdził –  podpięcie ścieżki pod dworzec w Wargowie. Uzyskał na ów dworzec pokaźną dotację, która wystarczy nie tylko na dokończenie chodnika przy powiatówce, ale pozwoli też na wybudowanie kilkukilometrowego chodnika łączącego Wargowo I z Wargowem II. Mieszkańcy części Wargowa, leżącej bliżej Ocieszyna, musieli chodzić do stacji kolejowej parokilometrową ścieżką wzdłuż torów.

Teraz zastąpi ją wygodny chodnik, z którego korzystać też mogą mieszkańcy Ocieszyna, którym nie będzie dany przystanek kolejowy w ich wsi. Radna senior Irena Magdziarek stwierdziła. – Tym razem chodnik zostanie dokończony i to bez łaski powiatu. Cieszyć się z niego będę jednak dopiero wtedy, gdy go zobaczę.

Podobne artykuły