Odbierają prawa jazdy za przekroczenie prędkości w Rożnowie

ROŻNOWO. Obornicka drogówka miała pełne ręce roboty w długi weekend majowy. Policjanci kontrolowali wszystkie drogi wyjazdowe z Obornik. Można ich było zobaczyć gdy zatrzymywali auta w Bogdanowie, Rożnowie jak również np. na Łukowskiej. Nie wszyscy dostawali mandaty za drobne przewinienia. Policjanci stosowali pouczenie, biorąc pod uwagę, że jest to czas odpoczynku dla wielu mieszkańców powiatu. Ich wyrozumiałość skończyła się jednak wraz z przekroczeniem przez samochód prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h.

Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 20-latek z gminy Oborniki – na szosie krajowej nr 11 w Rożnowie. Mężczyzna mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h kierował osobową Mazdą mając na liczniku 102 km/h. Chwilę później w tym samym miejscu do kontroli drogowej został zatrzymany 28-latek z gminy Rogoźno. Policyjny pomiar prędkości wskazał, iż dopuszczalna prędkość na terenie zabudowanym została przekroczona o 54 km/h.

Obojgu kierowcom za powyższe wykroczenia zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo ukarano ich wysokimi mandatami karnymi oraz przypisano po 10 punktów karnych. Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę, bo nadmierna prędkość i brawura to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, okres ten przedłużony zostanie do sześciu miesięcy, natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Podobne artykuły