Bruk kontra asfalt

Bruk kontra asfalt

OBORNIKI. Bruk czy asfalt? Z pewnością nie kocie łby, którymi wybrukowano ulice Ogrodową i Wjazdowa oraz fragment Kowalskiej na tyle fatalnie, iż po 10 latach kamloty się ruszają, wypadają i utrudniają przejazd, o przejściu damską nóżką już nawet nie wspominając.

Były wiceburmistrz Bogdan Bukowski, autor pomysłu z kocimi łbami radzi, by zamiast je wymieniać, raczej zagęszczać co jakiś czas przestrzenie pomiędzy kamieniami specjalnym grysem, który nawierzchnię ustabilizuje.

Jak już pisaliśmy, burmistrz Szrama ma do tego pomysłu całkiem inny stosunek. O specjalnym grysie i dogęszczaniu nawet nie chce słyszeć. – Nie możemy co raz to wracać do naprawy tej ulicy. Trzeba ją raz przebudować i mieć dziesiątki lat święty spokój.  Burmistrz zasugerował ułożenie w tym miejscy nawierzchni z betonowych kostek zwanych „starobrukiem”. Radni poparli ten pomysł, odmienne zdanie ma jedynie radny Marek Lemański. – Przy remoncie Ogrodowej i Kowalskiej starobruk ma zastąpić kamienie i bardzo dobrze, ale betonowy starobruk może stwarzać hałas jadących pojazdów, więc lepszy tam będzie jednak asfalt. 

Co zatem winno trafić na Ogrodową? Może warto zorganizować sondę uliczną i zapytać samych mieszkańców?

Podobne artykuły