Boisko przy trójce staje się faktem

OBORNIKI. Obchodząca właśnie swe 30-lecie istnienia Szkoła Podstawowa nr 3 otrzyma w prezencie jubileuszowym nowe i nowoczesne boisko. Brzmi to ładnie, choć to żaden prezent, a coś co się dzieciom po prostu należało i na co długo czekały.  Boisko było w planach burmistrza od dawna, czekał jedynie na wsparcie finansowe, które długo nie nadchodziło.

Wreszcie trafił się właściwy moment i dobra koniunktura, by złożyć wniosek w ramach programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej i pozyskać dzięki temu niebagatelną kwotę 168 tys. zł. Tomasz Szrama odetchnął i stwierdził: To już ostatnia z miejskich szkół, która dotąd nie miała własnego boiska. Cieszy mnie, że mówię już o pewnej przeszłości, bo boisko staje się faktem, a ja wywiązałem się z obietnicy danej dzieciom, ich rodzicom oraz radnym Beacie Matelskiej i Arturowi Wróblewskiemu, którzy tak bardzo o nie zabiegali.

W ubiegłym tygodniu burmistrz w asyście wspomnianych radnych podpisał umowę na budowę obiektu, który składał się będzie z wielofunkcyjnego boiska do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki, a także bieżni wyposażonej w trzy komplety bloków startowych.  Wykonawca prac nie mógł powstrzymać się od pytania, dlaczego tak wiekowa szkoła nie miała dotąd boiska, a w jego miejsce kilka dziwnych placyków ziemno-asfaltowych. Usłyszał wyjaśnienie, że powstała jako zakładowa szkoła zawodowa w czasach, gdy właściwa infrastruktura do wychowania sportowego nie była najważniejsza.

Podobne artykuły