Oborniccy karatecy wśród najlepszych

Oborniccy karatecy wśród najlepszych

LĘBORK, OBORNIKI. Znakomity występ  odnotowali zawodnicy Karate Team Oborniki podczas Pucharu Polski Karate Olimpijskiego młodzików, kadetów oraz juniorów, który odbył się w dniu 29 kwietnia w Lęborku. Karatecy trenowani przez Wojciecha Blocha zdobyli aż siedem medali rywalizując z ponad 300 zawodnikami z 37 klubów z całej Polski.  Turniej rozpoczął się od konkurencji kata drużynowego w którym kolejny raz drużyna kadetów  w składzie: Jakub Kuklewski, Kacper Rodak, Mikołaj Michalak w znakomitym stylu zdobyła złoty medal. Wcześniej wygrywali w międzynarodowych zawodach w Bydgoszczy oraz  Łodzi. Aktualne Mistrzynie Polski Juniorek, czyli: Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska, Olga Kaczmarek wywalczyły srebrny medal przegrywając w finale 2-3 z drużyną z Prudnika.

W najmłodszej kategorii kata młodzików dzielnie walczyli: Gracjan Maciejewski, Filip Kuźniak i  Nikodem Januszak zdobywając ostatecznie dobre trzecie  miejsce.  W konkurencjach indywidualnych oborniccy karatecy udowodnili, że należą do najlepszych zawodników w kraju i to w każdej kategorii. Olga Kaczmarek w kata juniorek (pokaz technik) jednogłośnie przeszła przez rundy eliminacyjne, a w finale minimalnie przez wskazanie jednego sędziego uległa zawodniczce z Prudnika plasując się na drugim miejscu. W konkurencji kumite (walki) Olga zdobyła brązowy medal. Monika Dmytruszyńska również przez wskazanie sędziego przegrała o wejście do najlepszej czwórki kata młodzików zajmując miejsce 5-8. Monika Kuźniak wygrała trzy walki w kata juniorek, zatrzymując się dopiero w półfinale, by ostatecznie zając miejsce czwarte. Nikodem Januszak w konkurencji kumite  młodzików 45 kg wywalczył brązowy medal, po taki sam krążek w kategorii lżejszej 40 kg sięgnął Filip Kuźniak. Kacper Rodak w kategorii kata oraz kumite młodzików dotarł do półfinałów, niestety w decydujących walkach minimalnie przegrał, ostatecznie znajdując się tuż poza podium. Pecha miał Jakub Kuklewski, który w konkurencji kata kadetów znalazł się również tu poza podium, natomiast w kumite po trzech wygranych walkach i awansie do półfinału musiał wycofać się z turnieju po kontuzji nogi, która uniemożliwiła mu walkę o medale.

– Przy odrobinie sportowego szczęścia zawodnicy Karate Team Oborniki mogli wywalczyć kilka krążków więcej, jednak biorąc pod uwagę poziom zawodów i jego rangę osiągnięte wyniki należy uznać za naprawdę duży sukces. W każdej kategorii startowali najlepsi zawodnicy z całej Polski, więc doświadczenie z tak wielu stoczonych walk będzie procentować w przyszłości – tak Wojciech Bloch skomentował zawody w Lęborku, które ustawiły jego karateków w kręgu najlepszych.

Podobne artykuły