Druga edycja Formoza Chalange

Druga edycja Formoza Chalange

OBORNIKI. Zeszłoroczna edycja Formoza Challenge, biegu survivalowo – wytrzymałościowego okazała się sukcesem. Blisko 900 uczestników na trudnym torze motocrossowym zmagało się z przeszkodami zaprojektowanymi przez komandosów Formozy. Jeszcze trudniej będzie w tym roku – więcej przeszkód, trudniejsza trasa i nowe dystanse czekają na ponad 1000 osób, które podjęły wyzwanie Formozy. W myśl hasła „Nigdy nie zostawiamy swoich” w najbliższą niedzielę w Obornikach rozegrana zostanie druga edycja tego wyjątkowego biegu. Zawodnicy zmierzą się z dystansami 5 i 10 km, na których odpowiednio stanie ponad 30 i 45 przeszkód. Ponadto rozegrana zostanie rywalizacja ultra na której zawodnicy pobiegną z obciążonym plecakiem i atrapą karabinu. Dla kibiców masa wojskowych atrakcji, transporter opancerzony, ścianki wspinaczkowe, paintball i bieg dla najmłodszych – Formoza Kids. Warto odwiedzić Oborniki 14 maja.

Na uczestników czekać będzie drut kolczasty, czyli dużo czołgania, ściana pająka, na której będzie trzeba odznaczyć, nie tyle sprawnością fizyczną, ale również kreatywnością w pokonaniu, zjeżdżalnia wodna, czy most linowy nad rzeką. Formoza to morskie siły specjalne, zatem dominujące będą przeszkody związane z wodą. Uwarunkowanie terenu z pewnością dobrze odda charakter i stworzy klimat zawodów organizowanych wraz z komandosami. Dystanse 10 i 5 km, w tym bieg ultra z plecakiem i atrapą karabinu będą obejmowały tor motocrossowy, rzekę, oraz pobliskie lasy. – Przy każdej przeszkodzie znajdzie się instruktor, który nadzorować będzie poprawność pokonania danej przeszkody. Jeśli okaże się ona zbyt wymagająca z pewnością będzie można wykupić się pompkami, przysiadami czy innego rodzaju ćwiczeniami – podkreśla Aleksander Rosa, współorganizator biegu. Hasło stowarzyszenia KRS Formoza oraz biegu to „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Oznaczać to będzie postawienie na pracę zespołową i wspólne pokonywanie przeszkód.

Bieg rozpoczyna się w niedzielę 14 maja o godzinie 9. Jednak już dzień wcześniej a także dniu imprezy, będzie można odbierać pakiety startowe z biura zawodów. Organizatorzy przewidują także możliwość zapisania się bezpośrednio na zawody w biurze – Tor Motocrossowy w Obornikach w dniach piątek – niedziela do godz. 9

Każdy uczestnik startujący w biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę i gadżet od Formozy. W biegu zawodnicy będą mogli się sprawdzić nie tylko z komandosami Formozy, ale również żołnierzami innych formacji wojskowych jak np.; Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, czy Straży Granicznej.

Podobne artykuły