Super maraton z 87-latkiem

OBORNIKI. W tym roku wielkopolski sezon kolarski otworzył II Obornicki Supermaraton Szosowy Kraina Trzech Rzek. Do Obornik przybyło kilkuset kolarzy, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania, by wszystko działało sprawnie. Nie mogli mieć jedynie wpływu na pogodę i ta zawiodła. Były na szczęście przebłyski słońca i to poprawiało nastrój.

W wyścigu wzięli udział półzawodowcy i zupełni amatorzy. Kolarze z ogromnym dorobkiem, jak i początkujący, zbierający punkty i medale oraz ci, którzy próbowali jedynie zmierzyć się ze swymi słabościami. Na czele ich wszystkich stanął 87-letni Mirosław Frankowski z Łodzi, wciąż w doskonałej formie. On zgarnął też specjalną nagrodę ufundowaną przez sympatyka sportu rowerowego, a wręczali mu ją wiceburmistrz Piotr Woszczyk oraz prezes LGD Kraina Trzech Rzek Małgorzata Najdek. Oni także nagradzali innych cyklistów, a było ich wielu.  W klasie open najlepszymi kolarzami z ziemi obornickiej byli Sławomir i Artur Spławscy, zajmując kolejno VIII i IX miejsce w klasyfikacji ogólnej. W klasie mini na krótszym dystansie najszybciej jechali oborniczanie Maciej Adamczyk oraz Marcin Pulwicki, zajmując miejsca XX i XXI. Najszybszą oborniczanką była Agnieszka Jażdżewska. Na podium stanął też doskonały kolarz Marcin Marcinkowski i wielu, wielu innych.

Wszystkich oklaskiwała liczna, pomimo kapryśnej pogody, widownia. 20 maja odbędzie się kolejne święto miłośników rowerów i już warto zarezerwować na nie czas. Przypomnimy o nim w odpowiednim czasie, a o Obornikach można powiedzieć, że sportem stoją, w tym także rowerowym.

Podobne artykuły