Trzej złapani bez prawa jazdy

POWIAT OBORNICKI. W ostatnich dniach funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wyeliminowali z dalszej jazdy kilku kierowców na cofniętych uprawnieniach. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Podczas patrolu jednej z miejscowości gminy Ryczywół policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oborniki i Rewiru Dzielnicowych w Ryczywole zatrzymali do drogowej kontroli pojazd marki Ford. Podczas sprawdzenia kierowcy okazało się, iż 50-letni mężczyzna kierował samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Samochód będący jego własnością odholowano na parking strzeżony.

Tuż po północy policjanci obornickiej drogówki  nadali sygnał do zatrzymania kierowcy  osobowego Nissana. 29-letniego kierowcę sprawdzono w systemach informacyjnych Policji, gdzie pojawił się komunikat, iż zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Samochód, którym się poruszał odholowano.

W godzinach popołudniowych patrol Wydziału Ruchu Drogowego w Obornikach zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Nissan. Jego kierowcą był 39-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który jak się okazało nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Policja ostrzega, że nadal będzie wyłapywała konsekwentnie kierowców jeżdżących drogami pomimo, że zabrano im prawo jazdy.

Podobne artykuły