Śmiertelny wypadek w Wielką Sobotę

Śmiertelny wypadek w Wielką Sobotę

GMINA ROGOŹNO. W Wielką Sobotę, tuż  przed godziną 15, na drodze pomiędzy miejscowościami Owieczki a Gościejewo doszło do zderzenie z udziałem dwóch pojazdów osobowych.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Opel, jadąc w kierunku Rogoźna, uderzył w bok jadącego przed nim i skręcającego w lewo pojazdu marki Ford.

W wyniku zderzenia pojazdów kierujący Fordem 33-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.  Oprócz niego do szpitali trafiło także dwóch pasażerów Forda w wieku 29 i 31 lat oraz kierowca Opla, mężczyzna w wieku lat 50. W chwili zdarzenia był on trzeźwy.

Samochodami  jechały cztery osoby. Trzy osoby opuściły pojazdy przed przybyciem karetki. Na miejsce przyjechali strażacy z Obornik, Rogoźna i Ryczywołu. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu przedostali się do zaklinowanego w środku pojazdu kierowcy Forda i go wydobyli. Jego stan był bardzo ciężki. Strażacy udzielili próbowali reanimować mężczyznę używając defibrylatora. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec wylądował po kilkunastu minutach przy drodze na polu i zabrał mężczyznę do szpitala. Tam 33-letni kierowca Forda, na skutek odniesionych ran, zmarł. Był on mieszkańcem powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego.

Do szpitali trafiło także dwóch pasażerów Forda w wieku 29  i 31 lat oraz 50-letni kierowca Opla w wieku 50 lat.  Jak wynika z całkowicie wstępnych ustaleń, kierowca Opla był trzeźwy natomiast drugi kierowca spożywał wcześniej alkohol. Jednakże wszystkie okoliczności i przyczyny zdarzenia będą przedmiotem dalszego śledztwa policji i prokuratury.

Podobne artykuły