Stadion czekał 84 lata

OBORNIKI. Ja już informowaliśmy, ponad 1.2 mln złotych pieniędzy rządowych wpłynęło do budżetu gminy z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy kompleksu lekkoatletycznego. W jego skład wejdzie bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią do skoków wzwyż, w dal, trójskoku, skoku o tyczce oraz rzutnia do rzutu oszczepem, dyskiem, młotem. Będzie też rzutnia do pchnięcia kulą, a wszystkie te elementy nowego kompleksu lekkoatletycznego już wkrótce pojawią się wokół boiska do piłki nożnej obornickiego stadionu. Sam stadion czeka na prostowanie, bowiem jego płyta jest od początku nieco pochyła. Powstanie też nowoczesna i oświetlona bieżnia lekkoatletyczna.

W ramach umowy podpisanej we wtorek 4 kwietnia przez burmistrza Tomasza Szramę ze spółką Gardenia Sport, zostanie też zamontowany system automatycznego nawadniania. Cały lekkoatletyczny kompleks będzie w pełni oświetlony, co ucieszy zwłaszcza obornickie biegaczki i obornickich biegaczy, którzy jesienią i zimą, gdy szybko zapada zmrok, chętniej potrenują na boisku niż w ciemnym plenerze. Koszt całości inwestycji to ponad 3,1 mln zł. Prawie milion złotych na ten cel gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. – To historyczne  przedsięwzięcie – powiedział po podpisaniu umowy burmistrz, będący inicjatorem stworzenia tego kompleksu. Poparła go rada miejska, a przewodniczący komisji gospodarki terenowej Paweł Dreger stwierdził: Nie było chyba lepszego czasu na tę inwestycję. Musi powstać teraz, albo nie powstałaby może nigdy. Nasza gmina trafiła na moment, gdy wiele innych gmin nie stać na takie kompleksy sportowe i to pozwoliło nam pozyskać tak poważne dofinansowanie. 

Tu odnosząc się do słów pana Pawła warto pamiętać, że ostatnia tak duża inwestycja na stadionie zakończyła się w roku 1932, kiedy to zakończono budowę tego obiektu. Po 84 latach największy obornicki obiekt sportowy przejdzie gruntowną przebudowę, by cieszyć kolejne pokolenia.

Podobne artykuły