Amfetamina zalewa ryczywolskie ulice

Amfetamina zalewa ryczywolskie ulice

GMINA RYCZYWÓŁ. Wielokrotnie wspominaliśmy o walce policji z obornickim półświatkiem przestępczym, sprzedającym narkotyki mieszkańcom powiatu. W Obornikach królowała marihuana i ecstasy – do czasu, gdy prawie rok temu dzielnicowi i  kryminalni rozpoczęli intensywną walkę z dilerami i ich klientami. Tylko w tym roku zatrzymano kilkadziesiąt osób związanych z tym procederem. Skutki tych działań widać na obornickich ulicach, gdzie coraz trudniej wyczuć specyficzny zapach palonych narkotyków.

Policjanci uznali, że jak już zrobili porządek w stolicy powiatu, więc czas wziąć się za inne miejscowości. Najpopularniejszym środkiem odurzającym na wsiach, tuż po alkoholu, jest amfetamina. W Ryczywole zajęli się nią dzielnicowi, którzy na przełomie marca oraz kwietnia uderzyli w półświatek przestępczy szybko i mocno, zatrzymując w jednym tygodniu trzy osoby z narkotykami.

Pierwsza złapali 23 marca, w czwartek. Stojący na poboczu drogi samochód wzbudził zainteresowanie policjantów. W środku znaleźli śpiącego mężczyznę. Zamknięte oczy były prawdopodobnie fortelem, gdyż mężczyzna w ten sposób chciał przedstawić policjantom fałszywy powód jego zatrzymania przy drodze. Według jego opowiadania, poczuł się zmęczony i żeby nie prowadzić dalej w tym stanie, zatrzymał się na poboczu i się zdrzemnął. Mundurowi przeszukali kierowcę i jego pojazd. W środku znaleźli woreczki z białym proszkiem. Kierowca został osadzony w areszcie. Badania wykazały, że przy sobie i w aucie miał amfetaminę. Zatrzymany przyznał się do posiadania nielegalnej substancji.

Tydzień później, 30 marca, podczas  kontroli drogowej policjanci znaleźli przy jednym z kierowców Seata w Ryczywole kolejne woreczki z amfetaminą. Winny trafił do aresztu. Podczas gdy przyzwyczajał się do celi, policjanci przeszukali jego mieszkanie. Znaleźli tam więcej narkotyków. Mężczyźnie również przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, do czego się przyznał.  Dwa dni później trzy osoby zostały zatrzymane i przeszukane we wsi pod Ryczywołem. Przy 24-letnim mieszkańcu powiatu chodzieskiego policjanci znaleźli woreczki z marihuaną. Młody mężczyzna przyznał się do posiadania środków odurzających.

Wszystkim zatrzymanym grozi kara do trzech lat więzienia. Chociaż policja nie chce rozmawiać o szczegółach swoich działań wymierzonych w światek narkotykowy, można się spodziewać, że wszystkie trzy zatrzymania nie były przypadkowe. Sprawcy byli wcześniej wytypowani przez policję na podstawie innych śledztw oraz działań operacyjnych.

Podobne artykuły