Prezydent Duda na Rynku w Obornikach

OBORNIKI. Jak już wcześniej informowaliśmy, w najbliższą środę, 19 kwietnia Oborniki odwiedzi prezydent RP Andrzej Duda.  W ubiegły wtorek przybył w tej sprawie do Obornik dyrektor kancelarii prezydenta wraz z grupą oficerów BOR.  Burmistrz zaprosił tez przedstawicieli policji, straży pożarnej, straży miejskiej i urzędników odpowiadających za sprawy obywatelskie. W sali sesyjnej pojawiło się ponad 20 mundurów i prawie tyleż ludzi ze służb tajnych. Zaproszono lokalną prasę i natychmiast wszelkie wcześniejsze postanowienia utajniono.

Oficerowie BOR udali się na obornicki Rynek, aby sprawdzić poziom bezpieczeństwa w tym miejscu i w jego okolicy. Ostatecznie postanowiono, że spotkania z prezydentem nie będzie w szkole, jako to miało miejsce w przypadku jego poprzednika, lecz spotka się on z samorządowcami i wszelkimi władzami w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, a potem przejedzie na Rynek, gdzie złoży pod pomnikiem papieża kwiaty i chwilę później spotka się z mieszkańcami.

Wszystkich, którzy będą chcieli zobaczyć Andrzeja Dudę osobiście burmistrz zaprasza na obornicki Rynek na godzinę 18:30. Zapewne trzeba się liczyć z ograniczeniami w parkowaniu samochodów i zaplanować tak swoje przybycie, by zdążyć na czas.

Podobne artykuły