Okradziono uczniowski projekt

OBJEZIERZE. Ozdobą Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu miał być wiekowy ciągnik Ursus C45. Piszemy w czasie przeszłym, bowiem złodziej lub złodzieje pokradli części do ciągnika, udaremniając jego odbudowę.  Ursus został do szkoły sprowadzony 30 lat temu przez Jarosława Szabana, objezierskiego absolwenta. Zabytkowym pojazdem zajęła się grupa uczniów z klasy o profilu mechanik maszyn rolniczych. Pod nadzorem i z pomocą opiekuna Andrzeja Błażaka uczniowie remontowali go na potrzeby szkolnego muzeum. Z trudem zdobywali części, a godzin spędzonych przy ciągniku już zapewne nikt nie policzy.

Prace dobiegały końca, został do złożenia sam silnik, gdy nocą z 26 na 27 marca złodzieje sforsowali ogrodzenie i włamali się do warsztatu, w którym remontowano ciągnik. Tam skradli najważniejsze części silnika, czyli układ korbowo – tłokowy oraz zawieszenie.  Kradzież zgłoszono organom ścigania, a pomocnymi okazały się fotografie na bieżąco wykonywane przez dyrektora Romana Ostrowskiego, na których widać te części, które zrabowano.  Złodziej lub złodzie, bo liczba sprawców nie jest określona, będą mieć problem ze sprzedażą tak dobrze udokumentowanych części. Ośmiu uczniów zaangażowanych w remont, ich opiekunowie i koledzy śledzą wszelkie portale, na których mogą pojawić się części Ursusa.

Dyrektor Roman Ostrowski wierzy, że być może rabuś zorientuje się, iż na częściach i tak nie zarobi i cichcem je zwróci. Apeluje za naszym pośrednictwem do osób, które być może gdzieś mają części pasujące do ciągnika Ursus C 45 i mogą przekazać je szkole.

Podobne artykuły