Bójka przyczyniła się do odnalezienia skradzionego auta – cztery osoby zatrzymane za kradzieże samochodów

Bójka przyczyniła się do odnalezienia skradzionego auta – cztery osoby zatrzymane za kradzieże samochodów

ROGOŹNO. Gdy w minioną sobotę doszło do bójki z udziałem kilku osób, sąsiedzi i przechodnie tylko dopingowali bokserów.  Jednak bojowe okrzyki obudziły śpiące niedaleko niemowlę. Wściekła matka zadzwoniła po policję.  Radiowóz przyjechał a  bojowo nastawieni panowie tylko machnęli ręką. Jeden jednak ze świadków, a może uczestników zajścia, w złości krzyknął do policjantów, aby sprawdzili stodołę, bo w niej jeden z bójkowiczów miał ukrywać skradzione auto.

Chociaż sama bójka nie wywołała szczególnego zainteresowania policjantów, bo takie zdarzenia są częste w Rogoźnie, to wzmianka o kradzieży wzbudziła ich ciekawość. Zaspokoili ją spacerem i zajrzeniem do środka stodoły . W środku było auto, ale nie kradzione – tak wynikało przynajmniej z pierwszej wymiany zdań z dyżurnym na komendzie i sprawdzeniu samochodu w „systemie”.

Policjantom jednak wydało się dziwne, że właścicielem pojazdu jest oborniczanka w średnim wieku, a  stojący przez nimi mężczyzna ani w średnim wieku nie był, ani niewiasty nie przypominał. Chcąc znaleźć właściciela samochodu, który okazał się Oplem, policjanci wybrali się do Obornik. Tam znaleźli kobietę. Zapytali: gdzie jest pani samochód? Kobieta odpowiedział: zaparkowany pod domem. Jednak tam go nie znalazła. Tyle wystarczyło policjantom, którzy bójkowicza i wielbiciela cudzych aut ,w wieku lat 19, zatrzymali i przewieźli do aresztu.

Jak się okazało nastolatek, podejrzany jest również o próbę kradzieży, kilka dni wcześniej, Fiata. Złodziej dostał się do środka auta, po czym próbował go odpalić poprzez spięcie w kablach pod stacyjką. Gdy ten sposób przyniósł mu, zamiast sukcesu, popalone palce, w złości ukradł jedynie radio i uciekł.  Za te przestępstwa 19-latkowi grozi mu nawet dziesięć lat więzienia. Prokuratura wobec podejrzanego zastosowała policyjny dozór. Kontynuując śledztwo policjanci aresztowali kolejną  trójka mężczyzn, którzy odpowiedzą za pomoc w ukryciu samochodu pochodzącego z przestępstwa. Są to mieszkańcy gminy Rogoźno w wieku 19, 31 i 33 lat. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły