Sukces 9-latka z Parkowa

Sukces 9-latka z Parkowa

PARKOWO. Maksymilian Obst zdobył podium w I rundzie Mistrzostw Europy w wyścigach kartingowych we Włoszech.  W dniach 16-19 marca Maks startował w kartingowych Mistrzostwach Europy Central European Rotax Max Challenge w kategorii Micro Max na Adria Karting Raceway we Włoszech. W jego kategorii brało udział 32 zawodników z całej Europy.

Maks wywalczył dla Polski II miejsce. W przedfinale był nawet pierwszy, ostatecznie w finale był drugi, by w super finale, czyli ostatnim wyścigu otrzeć się o pierwsze miejsce, do którego zabrakło mu dosłownie paru metrów.  Jego pasja, zaangażowanie w treningi w kraju i zagranicą oraz  wytrwałość zaowocowała  pierwszym tak ogromnym sukcesem Maksa od czasu rozpoczęcia jego przygody z kartingiem.  9-letni Maks z Parkowa, uczeń kl. III b Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej w Obornikach, kierowca Automobil Klub Wielkopolski, rozpoczął swoją przygodę ze sportem kartingowym przed trzema laty, jeszcze jako 6-latek. W roku 2013 startował w niepunktowanych wyścigach pokazowych Rotax Max Challenge w kategorii Baby Challenge a następnie w pokazach kategorii Micro Max. W roku 2015 debiutował w wyścigach Rotax Max Challenge w kategorii Micro Max już jako licencjonowany kierowca. Jego dotychczasowe sukcesy minionego roku to: IX miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików kategoria Micro Max. XI miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski klasyfikacja generalna – kategoria Micro Max. XIII miejsce w Rotax Max Challenge Poland kategoria Micro Max. II miejsce w treningu oficjalnym II Serii Kartingowych Mistrzostw Polski, III miejsce w treningu oficjalnym I Seria Kartingowych Mistrzostw Polski i V miejsce II Serii Kartingowych Mistrzostw Polski .

W tym roku był już na I miejscu w przedfinale I rundy Mistrzostw Europy Central European Rotax Max Challenge we Włoszech, zajał II miejsce w finale 1. rundy Mistrzostw Europy Central European Rotax Max Challenge we Włoszech i znów II miejsce w superfinale I rundy Mistrzostw Europy Central European Rotax Max Challenge we Włoszech Sport motorowy to z całą pewnością pasja mężczyzn z rodu Obstów. Jeździ także młodszy brat Maksa, 6-letni Aleksander, wychowanek przedszkola „Słoneczne Skrzaty” w Parkowie. Od poprzedniego sezonu startuje w kategorii pokazowej Micro Max. Już jako 4-latek startował w pokazach kategorii Baby Challenge i tym samym był najmłodszym zawodnikiem w historii Polskiego Związku Motorowego. Przez trzy lata chłopcy jeździli w założonym przez siebie rodzinnym Orange Kart Team, natomiast w tym sezonie będą  kierowcami team’u Bambini Racing. Najbliższe wyścigi to I runda Rotax Max Challenge Polska w dniach 8-9 kwietnia w Toruniu oraz II runda Mistrzostw Europy w Austrii w dniach 13-16 kwietnia.

Podobne artykuły