Powiatowy konkurs matematyczny

Powiatowy konkurs matematyczny

ROGOŹNO. W środę  22 marca w  gościnnych murach  Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysła II  odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Patronował  mu,  jak co roku, starosta Adam Olejnik. Patronat nad tegoroczną edycją objął również burmistrz Rogoźna Roman Szuberski.  Podczas eliminacji szkolnych zostali wyłonieni reprezentanci  szkół.

Liceum Ogólnokształcące w Obornikach reprezentowali Albert Grzebyta, Bartosz Januszak. Jakub Sztuba, Arkadiusz Stefański,  Zespół Szkół im. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach Paweł Szczepański, Łukasz Szymczak, Piotr Jabkowski, Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie Adam Słodowy, Magdalena Jankowska, Dawid Urban, Kamil Makowski, a gospodarzy Jakub Nowak, Michael Grabowski, Julia Stefańska, Mikołaj Sitarek.  O godzinie 10 w auli LO dyrektor szkoły  przywitał uczniów i ich opiekunów, życząc sukcesu i satysfakcji z pokonania bez wątpienia nie łatwych problemów zapisanych w zadaniach. Po dziewięćdziesięciu minutach rozwiązywania testu młodzież skorzystała z przygotowanego w szkole poczęstunku ufundowanego przez burmistrza Szuberskiego, a następnie wzięła udział w prezentacji wystaw czasowych i stałych w Rogozińskim Muzeum im. Wojciechy Dudkiewicz. Opowieść o Rogoźnie i twórcach wystaw przedstawiła Pani Angelika Pilarska.

W tym czasie nauczyciele – opiekunowie  matematycznych reprezentacji szkół  sprawdzali rozwiązania testów i wyłonili najlepszych matematyków z pośród uczniów liceów i techników przybyłych na konkurs.  Mistrzem Matematyki powiatu obornickiego szkół ponadgimnazjalnych został Jakub Sztuba, uczeń LO w Obornikach, a wicemistrzem Michael Grabowski, uczeń LO w Rogoźnie.  Nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe wręczył laureatom dyrektor  Robert Kornobis wraz z przybyłym na podsumowanie konkursu burmistrzem Szuberskim, który współfinansował poczęstunek dla młodzieży i opiekunów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe  dyplomy i   upominki ufundowane przez patronów konkursu.

Podobne artykuły