Policjanci z psem w poszukiwaniu narkotyków – zatrzymano kilka osób

Policjanci z psem w poszukiwaniu narkotyków – zatrzymano kilka osób

POWIAT OBORNICKI. W miniony weekend policjanci z komend w Obornikach, Rogoźna oraz Ryczywołu zatrzymali sześć, które posiadały lub zażywały narkotyki. Była to kolejna akcja przeciwko obornickiemu półświatkowi, która ma na celu zmniejszenie a w ostateczności zlikwidowaniu rynku narkotyków w powiecie obornickim.

W piątek w godzinach wieczornych do komendy w Obornikach zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy osiedla, którzy poinformowali dyżurnego, że w jednym z mieszkań słychać bardzo głośną awanturę domową. Policjanci udali się pod wskazany adres. W mieszkaniu znaleźli 32-letnią kobieta pod wpływem narkotyków. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie przy użyciu testera wskazało, że była to amfetamina.

Kobieta została zatrzymana. Usłyszała zarzut posiadania narkotyków, do którego przyznała się i złożyła wyjaśnienia. Grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności. Tego samego wieczoru policjanci  zostali wezwani do jednego z budynków w mieście. Przebywający tam 28-letni mężczyzna otworzył okno i wyrzucił przez nie zwiniętą torbę foliową. Jak się okazało, w środku znajdowały się 23 tabletki ecstasy.  Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania domu  zabezpieczono również marihuanę. 28-latek został doprowadzony do obornickiej komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających.

W trakcie przesłuchania przyznał się do winy. Podejrzany jest recydywistą. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.  W sobotę dzielnicowi patrolując jedną z miejscowości gminy Ryczywół zauważyli młodego mężczyznę. Policjanci, z uwagi na jego podejrzane zachowanie, przystąpili do legitymowania a następnie przeszukania mężczyzny. Przy 17-latku ujawniono woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone badanie wykazało, iż jest to marihuana. Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do posiadania narkotyków. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilka minut później w Rogoźnie, na ul. Kościuszki, ryczywolscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. W środku znajdowało się trzech młodych mężczyzn, których poddano kontroli osobistej. Podczas tej czynności u 24-leniego pasażera znaleziono zawiniętą w folię marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu w Rogoźnie. Podczas późniejszego przeszukania w miejscu jego zamieszkania ujawniono kolejną dawkę marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa, za które grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

W trakcie tej kontroli drogowej zatrzymany został również kierowca pojazdu, którego przebadano pod kątem zażycia środków odurzających – z wynikiem pozytywnym. W rozmowie 21-letni mieszkaniec gminy Rogoźno przyznał, że godzinę wcześniej palił marihuanę. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia funkcjonariusz dzielnicowi z Rogoźna, wraz z policjantami w Poznania, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz, którego tor jazdy wskazywał na nietrzeźwość kierowcy. W pojeździe znajdowało się dwóch pasażerów. Kierującego poddano badaniu na zawartość środków odurzających w ślinie, które wykazało, obecność związku THC 24-letni mieszkaniec Rogoźna oświadczył, że godzinę wcześniej palił marihuanę. Przy mężczyźnie ujawniono dawkę marihuany, do posiadania której przyznał się w trakcie późniejszego przesłuchania. Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających podejrzanemu zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara do trzech lat więzienia. W akcjach policji wykorzystano psa służbowego, przeszkolonego do wyczuwania narkotyków.

Podobne artykuły