Cztery osoby ranne w wypadku trafiły do szpitala

Cztery osoby ranne w wypadku trafiły do szpitala

ROGOŹNO.W sobotę około godziny 22 na ulicy Wielkiej Poznańskiej zderzyły się czołowo dwa samochody. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór około godziny 22:30 na ul. Wielka Poznańska. Podczas prowadzonych czynności policjanci wstępnie ustalili, że 19-letni mieszkaniec Rogoźna, kierując samochodem marki BMW, jadąc w stronę Murowanej Gośliny rozpoczął manewr wyprzedzania jadących przed nim dwóch pojazdów osobowych. Na wysokości skrzyżowania ul. Wielka Poznańska i Mała Poznańska, jadący przed nim pojazd marki Ford rozpoczął manewr skrętu w lewo, w wyniku czego pojazd marki BMW uderzył w tylne koło skręcającego samochodu. To doprowadziło do zderzenia, w następstwie którego 21-letnia kierująca Fordem oraz jej trzech pasażerów trafiło do szpitala. 19-latek oraz jego dwóch pasażerów nie odnieśli na szczęście obrażeń ciała. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowcy BMW zatrzymano prawo jazdy.

W chwili zdarzenia kierujący byli trzeźwi.  Przyczyny i szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniane w trakcie postępowania prowadzonego przez komisariat policji w Rogoźnie. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. – Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i umiejętności – przypomina Paweł Witzberg z obornickiej policji.

Podobne artykuły