Bomba w Cieślach

Bomba w Cieślach

CIEŚLE. Mieszkańcy małych wiosek często się nudzą, a po alkoholu wpadają na niezbyt mądre pomysły. Pewien 51-latek do roboty zadzwonił pod numer alarmowy i zgłosił, że w jego miejscowości znajduję się bomba, która wkrótce wybuchnie.

8 marca chwilę po północy na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował  dyżurnego, że za dwa dni w Cieślach nastąpi eksplozja bomby. W tle słyszalny był głos innego mężczyzny, który  potwierdzający powyższe słowa. Po chwili dzwoniący przerwał połączenie. Z uwagi na zgłoszone zagrożenie bombowe niezwłocznie ustalono właściciela numeru, a następnie zatrzymano podejrzanego, którym okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Oborniki.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż drugim podejrzanym jest 45-letni mieszkaniec gminy Rogoźno, który również został zatrzymany. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty. Prokuratura oskarża ich z paragrafu: kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Prokuratura Rejonowa w Obornikach zastosowała wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Podobne artykuły