Tego nie można przegapić

Tego nie można przegapić

OBORNIKI. Już tydzień temu informowaliśmy o wyjątkowej atrakcji, jaką przygotowały w Obornikach lokalny Motoklub, władze gminy oraz Dahlmann Centrum 25 i 26 marca, a zatytułowaną „Barwy Dakaru 2017”. W związku z wieloma pytaniami wracamy do tematu, bo warto. Będą prezentacje, pokazy, spotkania z uczestnikami tego najtrudniejszego wyścigu na świecie oraz z zawodnikami wielu innych dyscyplin motorowych.

To będzie okazja do podziwiania niezwykłych pojazdów biorących udział w Dakarze: quad Rafała Sonika, auto Adama Małysza, ciężarówki Star 66 i MAN, rajdówka prasowa, motory żużlowe Tomasza Golloba, quady, skutery wodne, buggy sportowe. Najnowsze pojazdy zaprezentują również dealerzy samochodowi. Profesjonalny team rajdowy zaprezentuje rozkładanie na części i skręcanie auta rajdowego.  W historycznym budynku Młyna Dahlmanna będzie również okazja spotkać uczestników tego arcytrudnego rajdu oraz podziwiać puchary mistrzów: Sonika, Golloba oraz Hołowczyca. Swą obecnością zaszczyci również utytułowany drifter Maciej Polody.

Na Targowisku Miejskim swoje umiejętności zaprezentują Mistrzowie Polski  w Trialu, tam również nastąpi start rajdu 4×4. Przybędą zawodnicy startujący w mistrzostwach Europy i Świata w quadach, w SuperMoto, zawodnicy Orange Team Karting Maksymilian i Aleksander Obst, zawodnicy startujący w Rajdzie Baja, pokazy cartingowe, wystawy zdjęć, prezentacje Motoklubu Oborniki, także sekcji rowerowej oraz Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego. Dodatkową atrakcją będzie możliwość nocnego zwiedzania całej ekspozycji z soboty na niedzielę. Wszystkie eksponaty i pojazdy zostaną podświetlone specjalnymi iluminacjami w wykonaniu firmy Sound & Lights.

Ze specjalnego studia będzie to komentował Andrzej Rencz, najsłynniejszy komentator wyczynowych sportów motorowych. Wstęp jest wolny a organizatorzy zapraszają na teren targowiska i w jego pobliże na Barwy Dakaru 25-26 marca w godz. 10:00-17:00 oraz na nocne zwiedzanie z soboty na niedzielę od 22:00 do 1:00.

Podobne artykuły