Gmina uchwaliła pieniądze na nowe dworce – kolejowy i autobusowy

Gmina uchwaliła pieniądze na nowe dworce – kolejowy i autobusowy

GMINA OBORNIKI. Rada miejska Obornik zebrała się w ubiegłym tygodniu w trybie nadzwyczajnym, by obradować w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na rewitalizację dworca kolejowego a także budowę autobusowego wraz z całym kompleksem przesiadkowym.

Ma to związek z ostatnimi decyzjami Głównej Dyrekcji Polskich Kolei Państwowych, która postanowiła, że przez powiat obornicki, więc i przez Oborniki, przejdą dwa tory. To zmienia całą dotychczasową sytuację związaną z planowaniem nowego dworca.

Skoro mają być dwa czynne tory, a na samym dworcu trzeci rezerwowy, to musi tam powstać przejście podziemne dla pasażerów. Sam budynek dworcowy zostanie odsunięty od linii powstałej w pierwotnym planie. Podwójny tor dotrze co prawda jedynie do mostu, bo na drugi most kolejowy w tym programie nie wystarczyło już środków. Tak czy inaczej, zmian będzie sporo.  W Rożnowie konieczne będzie niewielkie przesunięcie zapór na ulicy Dworcowej, by można było dojechać na wysokości dawnej budki dróżnika do nowego miejsca przesiadkowego. Kilka zmian będzie w Obornikach i niewielki retusz w Wargowie.

Gmina uzyskała już na te inwestycje ogromne wsparcie finansowe, a o dalsze burmistrz czyni intensywne starania.  Radni przyjęli bez wahania wszelkie zmiany, by jak najszybciej gmina mogła przystąpić do budowy nowego dworca, rewitalizacji starego oraz tworzenia punktów przesiadkowych w Rożnowie i Wargowie. Wyjątkiem była radna Anna Rydzewska, która głosowała przeciwko.

Podobne artykuły