Wyjątkowa wystawa motoryzacyjna

OBORNIKI. Szykuje się niezwykła gratka i to nie tylko dla miłośników sportów motorowych. „Barwy Dakaru 2017” to prezentacje i pokazy tego najtrudniejszego wyścigu na świecie a ponadto spotkania z uczestnikami oraz zawodnikami wielu innych dyscyplin motorowych.   Będzie to okazja do podziwiania niezwykłych pojazdów biorących udział w Dakarze, a mowa o quadzie Rafała Sonika, aucie Adama Małysza, ciężarówkach Star 66 i MAN, rajdówce prasowej, motorach żużlowych Tomasza Golloba oraz fantastycznych quadach, skuterach wodnych czy buggy sportowym. Swoje perełki wystawia też dealerzy samochodowi. Profesjonalny team rajdowy zaprezentuje rozkładanie na części i skręcanie auta rajdowego.

W historycznym budynku Młyna Dahlmanna będzie również okazja spotkać uczestników tego arcytrudnego rajdu Marka Dąbrowskiego, Jacka Czachora, Wojtka Rencza, Grzegorza Barana, Jerzego Mazura, Jakuba Piątka. Zostaną zaprezentowane puchary Sonika, Golloba oraz Hołowczyca. Na targowisku miejskim pokażą swoje umiejętności mistrzowie Polski w Trialu, tam również nastąpi start rajdu 4×4.  Przybędą zawodnicy startujący w mistrzostwach Europy i świata w quadach, w SuperMoto, zawodnicy Orange Team Karting: Maksymilian i Aleksander Obs oraz zawodnicy startujący w Rajdzie Baja. Będą pokazy cartingowe, wystawy zdjęć, prezentacje Motoklubu Oborniki, także sekcji rowerowej oraz Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego. Dodatkową atrakcję będzie możliwość nocnego zwiedzania całej ekspozycji z soboty na niedzielę.

Wszystkie eksponaty i pojazdy zostaną podświetlone specjalnymi iluminacjami w wykonaniu firmy Sound &Lights. Wszystko to będzie komentował ze specjalnego studia Andrzej Rencz, najsłynniejszy komentator wyczynowych sportów motorowych.  Warto zarezerwować sobie czas 25-26 marca w godz. 10.00- 17.00 oraz na nocne zwiedzanie z soboty na niedzielę od 22:00 do 1:00 i przybyć na ulice Chłopską. Wstęp wolny.

Podobne artykuły