Pogromcy z obornickiej Sparty strzelili w dwóch meczach 9 bramek

Pogromcy z obornickiej Sparty strzelili w dwóch meczach 9 bramek

BARANOWO, OBORNIKI. Piłkarze Sparty rozegrali w minionym tygodniu dwa mecze kontrolne. Najpierw w czwartek na sztucznym boisku w podpoznańskim Baranowie spotkali się z Akademią Reissa, a potem w sobotę na obornickim stadionie podejmowali Orkan Konarzewo. Oba zespoły przeciwników grające na co dzień w poznańskiej klasie okręgowej nie sprawiły oborniczanom większych problemów, chociaż w pierwszym meczu zawodnicy Akademii pozostawili po sobie lepsze wrażenie.

W spotkaniu z Akademią Reissa padł wynik 3:0 (do przerwy 0:0), a bramki zdobywali kolejno: w 54 minucie Krzysztof Schoen, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Zawiei, w 68 minucie Marcin Kaźmierczak i w 79 minucie Paweł Grabia.  Dwa dni później na obiekcie Obornickiego Centrum Sportu Spartanie w jeszcze okazalszym stopniu pokonali przeciwników z Konarzewa, bo aż 6:0. W tym spotkaniu, chociaż widać było po zawodnikach zmęczenie czwartkowym meczem, to wyższa kultura gry i umiejętności techniczno-taktyczne spowodowały, iż przeciwnik nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Tylko raz zawodnicy Orkanu poważnie zagrozili obornickiej bramce strzeżonej przez Wojciechowskiego, który w 64 minucie przy stanie 3:0 wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gości. Dla oborniczan bramki w tym spotkaniu zdobywali: w 34 minucie Maciejewski z rzutu karnego, w 42 minucie Kaźmierczak po dośrodkowaniu Barabasza, w 55 minucie ponownie Kaźmierczak, w 67 minucie Barabasz, w 72 minucie Bukowski Jakub i w 79 minucie Zawieja.

Skład Sparty w pierwszym meczu: Wosicki(46′ Wojciechowski) – Schoen, Kosmowski (Bukowski Jakub), Jankowski, Maciejewski – Krygier(46′ Giełda), Nowak (46′ Zawieja), Trębacz, Barabasz (46′ Adamski) – Panowicz(46′ Grabia), Kaźmierczak Skład Sparty w drugim meczu: Wojciechowski – Schoen, Kosmowski, Jankowski, Maciejewski – Krygier (46′ Adamski), Zawieja, Nowak, Barabasz – Kaźmierczak, Panowicz(46′ Bukowski Jakub).

Podobne artykuły