Niebezpieczne dni  na drogach powiatu obornickiego – siedem osób w szpitalu, kilkanaście rozbitych samochodów

Niebezpieczne dni na drogach powiatu obornickiego – siedem osób w szpitalu, kilkanaście rozbitych samochodów

POWIAT OBORNICKI. W ostatnich dniach na terenie powiatu obornickiego doszło do kolejnych i – niestety – licznych zdarzeń drogowych. Brak ostrożności podczas wykonywania manewru zawracania i skrętu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, to główne przyczyny  zdarzeń drogowych.

Popełniane błędy były niemal szkolnymi i świadczyły niejednokrotnie o rażącym lekceważeniu innych użytkowników dróg.  28 lutego, o godzinie 13:12, na ulicy Mostowej w Obornikach doszło do zderzenia aż trzech samochodów osobowych. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Volkswagen 71-letni mieszkaniec gminy Oborniki, jadąc ulicą Mostową w kierunku Poznania nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w tył samochodu marki Skoda. kierowanego przez 47-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, który następnie w wyniku przesunięcia pojazdu uderzył w tył samochodu marki Toyot,a kierowanego przez 45-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego.  W chwili zdarzenia uczestnicy kolizji byli trzeźwi, a w pojazdach nie było pasażerów. Żadna z osób nie doznała obrażeń ciała. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym.

Kilka minut po tym zdarzeniu, bo o godzinie 13:20, na drodze krajowej nr 11 w Obornikach, na wysokości ronda im. Rotmistrza Pileckiego, 47-letnia oborniczanka kierując samochodem osobowym marki Honda zjeżdżając z ronda w kierunku Poznania nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i uderzyła w tył Seata. Ten ledwie się zatrzymał i to dopiero przed przejściem dla pieszych.  W wyniku zdarzenia 39-letnia mieszkanka gminy Rogoźno, kierująca owym Seatem, trafiła do szpitala. W chwili zdarzenia jego uczestnicy byli trzeźwi.

Tego samego dnia, o godzinie 14:15, funkcjonariusze komisariatu policji w Rogoźnie zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego mieszkańca gminy Oborniki. W trakcie sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego alkomat wskazał w jego żyłach ponad dwa promile alkoholu. Na domiar złego szybko okazało się, że mężczyzna był już wcześniej dwukrotnie karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Dwie godziny później, o godzinie 16:05, dyżurny komendy powiatowej policji w Obornikach otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego.  Tym razem funkcjonariusze udali się do miejscowości Łukowo. Podczas prowadzonych na miejscu czynności policjanci wstępnie ustalili, że 23-letnia mieszkanka gminy Oborniki, kierując pojazdem marki Volkswagen, podczas wykonywania manewru zawracania doprowadziła do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem marki Renault, którym kierował 63-letni mieszkaniec gminy Oborniki. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala.

Kilka godzin później, o godzinie 20:50,, policjanci wydziału ruchu drogowego w Obornikach udali się na drogę krajową nr 11, gdzie w Bogdanowie na wysokości stacji paliw Shell 85-letnia mieszkanka Obornik, jadąc w kierunku Poznania pojazdem marki Fiat, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta z potłuczeniami trafiła do szpitala. 1 marca o godz. 19:40 funkcjonariusze obornickiej drogówki udali się na ul. Czarnkowską w Obornikach, w związku ze zgłoszeniem o potrąceniu osoby na przejściu dla pieszych.  Podczas podjętych czynności ustalono, że kierujący pojazdem marki Toyota 37-letni mieszkaniec Warszawy nie zachował szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejścia i potrącił znajdującego się już na nim 28-letniego mieszkańca Obornik. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Za  spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

2 marca  o godz. 7:05 na drodze krajowej nr 11 w Kowanówku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów osobowych. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze ustalili, że  kierujący pojazdem marki Rover 23-letni mieszkaniec gminy Ryczywół, jadąc w kierunku Obornik, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w tył samochodu Citroen, który w wyniku przesunięcia uderzył w tył osobowego Volkswagena. Kierujący Citroenem, jego dwóch pasażerów oraz kierującego Volkswagenem przetransportowano do obornickiego szpitala celem przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich. Kierowcy Rovera za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy. Policja apeluje za naszym pośrednictwem do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach.

Podobne artykuły