Spartanie polegli w Wałczu

WAŁCZ, OBORNIKI. Piłkarze Sparty rozegrali kolejny sparing. Tym razem udali się w niedzielę do Wałcza, gdzie zmierzyli się z zespołem Orkanu Śmiłowo. Oborniczanie przegrali tym razem 3:2, a dwie ostatnie bramki stracili w 86 i 89 minucie.

Praktycznie przez całe spotkanie, oprócz ostatnich 5 minut, Sparta dominowała na boisku i kreowała ciekawe sytuacje pod bramką przeciwnika, jednak zawodziła skuteczność. W pierwszej połowie oborniczanie ustalili wynik na 1:0. Po dośrodkowaniu Zawiei piłkę do własnej bramki skierował obrońca ze Śmiłowa. Piłkarze Orkanu wyrównali 5 minucie później, chociaż bramka nie powinna być uznana, gdyż sędzia nie odgwizdał ewidentnego spalonego. Po zmianie stron to nadal Sparta cały czas spokojnie kontrolowała grę i stwarzała coraz to groźniejsze sytuacje. Po jednej z nich w 62 minucie prawym skrzydłem ruszył Giełda i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, doskoczył do niej Panowicz i wyprowadził Spartę na prowadzenie. Ostatnie 5 minut zaważyło na wyniku. Piłkarze Sparty byli chyba już myślami w szatni i po dwóch wykopach piłki do przodu i po bliźniaczych akcjach, napastnik ze Śmiłowa wybiegł do piłki, by w sytuacjach sam na sam z Wojciechowskim pokonać obornickiego bramkarza. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Skład: I połowa: Wosicki – Schoen, Kosmowski, Maciejewski, Zawieja – Krygier, Nowak, Barabasz, Siwek – Panowicz, Kaźmierczak. II połowa: Wojciechowski – Siwek, Maciejewski, Jankowski, Bukowski J. – Giełda, Nowak (75′ Kosmowski), Barabasz, Adamski – Panowicz (75′ Zawieja), Grabia. Bramki dla Sparty: 15′ samobójcza, 62′ Panowicz.