Niebezpieczeństwa uzależnień

Niebezpieczeństwa uzależnień

OBORNIKI. Na holu głównym Gimnazjum nr 1 miało miejsce kolejne już spotkanie grupy PaTPORT z Rogoźna z uczniami i nauczycielami. Poza wychowankami Gimnazjum na widowni zasiedli również uczniowie z Zespołu Szkół w Objezierzu. Tematem spotkania był problem uzależnienia od środków odurzających oraz samotność młodego człowieka uwikłanego w narkomanie.

Publiczności zaprezentowano spektakl pod wymownym tytułem „Peron” ukazujący świat wchodzącego w dorosłość człowieka, który przed bólem istnienia ucieka w nierealistyczny i bardzo groźny świat środków psychoaktywnych. Przedstawiona w widowisku historia była przejmującą wizualizacją problemu uzależnienia i jednocześnie próbą zwrócenia uwagi nad konsekwencjami „zażywania”. W dalszej kolejności po wystąpieniu grupy „To My” st. sierż. Paweł Witzberg z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Obornikach omówił zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i osób dorosłych skupiając się na problematyce środków psychoaktywnych.

Wystąpienie przedstawiciela policji zakończony został głośnym apelem do młodych ludzi o refleksję w podejmowaniu życiowych decyzji i unikania zachowań ryzykownych.

Podobne artykuły