Tragedia wyzwoliła pokłady dobra

Tragedia wyzwoliła pokłady dobra

RYCZYWÓŁ. Po tragedii z nocy z 13 na 14 stycznia, w której pięcioro mieszkańców wynajmowanego lokalu straciło życie, a pozostałe trzy rodziny straciły dach nad głową, rozpoczęła się akcja wspierania pogorzelców. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i instytucji udało się zebrać część potrzebnych rzeczy. Tapczany, fotele, kuchenki gazowe, telewizor, odzież, kołdry, pościele już w znacznej części są.

Ocalałym rodzinom niezwłocznie po zdarzeniu udzielona została pomoc psychologiczna. Dwie rodziny otrzymały pomoc w formie zasiłków celowych w związku ze zdarzeniem losowym. Dla poszkodowanych rodzin są obecnie przygotowywane przez gminę mieszkania w zasobach komunalnych. W związku z tragicznym zdarzeniem zostało utworzone specjalne konto, na które do tej pory wpłynęło już 17 210,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na wyremontowanie oraz wyposażenie pogorzelcom mieszkań.

Wójt Renata Gembiak-Binkiewicz zwróciła się też o wsparcie do władz powiatu, a reakcja była bardzo szybka. Decyzją zarządu i rady powiatu została wyasygnowała na rzecz pogorzelców kwota 8000 złotych z przeznaczeniem na zakup wyposażenia, mebli i sprzętu AGD. Państwowa Straż Pożarna reprezentowana przez komendanta Sławomira Zdrenkę przekazała na wyposażenie wspomnianych mieszkań, ale też wielu innych w całym powiecie kilkadziesiąt czujników tlenku węgla, mogących zapobiec tragedii.

Skutków tego, co wydarzyło się nocą 13 na 14 stycznia nie da się już cofnąć. Jeżeli przy tym powstanie trochę dobra, współczucia i wsparcia, to będzie to na pocieszenie jakiś pozytyw.

Podobne artykuły