Ku wielkiemu zaskoczeniu wybudują chodnik

WARGOWO. Latami na naszych łamach gościł temat dokończenia budowy chodnika przy drodze powiatowej w Wargowie. Ówczesna sołtys tej wsi i radna z gminy Oborniki Irena Magdziarek latami przypominała niestrudzenie o konieczności jego budowy, nie szczędząc sił odwiedzała wszystkie możliwe gremia i nawoływała do zajęcia się tą sprawą.

Wreszcie w siódmą rocznicę tych starań została wysłuchana. Starosta przygotował przetarg na ów chodnik i ostro zabrał się do tej inwestycji. Wtedy, ku wielkiemu zdumieniu, odwiedziła go pani Irena z prośbą, by się z przedsięwzięciem wstrzymał. – Magdziarek prosi o wstrzymanie budowy chodnika w Wargowie na czas układania gazociągu – wyjaśniał starosta Andrzej Okpisz, dodając: My nie chcemy czekać, bo chodnik jest potrzebny, a szkoda, by środki leżały. Obiecałem, że chodnik zostanie w tym roku dokończony i nie będziemy go opóźniać.

To zdanie z ust zarządcy drogi zapewne ucieszy mieszańców tej części Wargowa, która chodnika wciąż nie ma, a gazownicy sobie z pewnością poradzą.

Podobne artykuły