Znaleźli narkotyki u kierowcy i pasażera

Znaleźli narkotyki u kierowcy i pasażera

OBORNIKI. Po raz kolejny dzielnicowi z Obornik złapali posiadaczy narkotyków. Jest to kolejna akcja od miesięcy, z serii wymierzonej w narkotykowe gangi i ich ich klientów w Obornikach. W miniony poniedziałek, w godzinach nocnych, oborniccy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. W samochodzie poza kierowcą znajdowało się jeszcze trzech mężczyzn. Wszyscy zostali sprawdzeni pod kątem posiadania przedmiotów zabronionych, w tym właśnie narkotyków.

Podczas przeszukanie u 28-letniego kierowcy policjanci znaleźli otwartą paczkę papierosów z zawartością suszu roślinnego, natomiast u jego 23-letniego pasażera aż sześć woreczków strunowych z białym proszkiem Przeprowadzone badanie potwierdziło, że ujawnione substancje to marihuana i amfetamina.  Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zostały im przedstawione zarzuty przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas przesłuchania przyznali się do posiadania narkotyków.

Podejrzanym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.  Jest to kolejny cios w obornicki półświatek i jedna nie ostatnia tego typu akcja obornickiej policji.

Podobne artykuły