Ścieżka do Żernik

GMINA OBORNIKI. Jak już poinformowaliśmy ścieżka pieszo – rowerowa z Obornik do Żernik wchodzi już w fazę uzgodnień. Ojcem tego pomysłu jest były sołtys, obecny radny, społecznik i działacz na niwie sportowej Adam Stańko. On pierwszy kliknął w głosowaniu na budżet obywatelski. Potem namówił na to sąsiadów i znajomych. Odwiedził bodaj wszystkich decydentów, wysłał wiele pism i uzyskał dziesiątki obietnic.

Wreszcie dobił do celu. Wraz z burmistrzem Tomaszem Szramą, przy wsparciu posła Krzysztofa Paszyka, dotarł do wicemarszałka województwa Wojciecha Jankowiaka, by tam usłyszeć, że jeśli gmina dołoży trochę pieniędzy do projektu, znajdą się pieniądze wojewódzkie i ścieżka powstanie. Burmistrz się zgodził i machina ruszyła.  Oborniccy urzędnicy przygotowali projekt i gmina pozyskała środki zewnętrzne na sfinansowanie budowy ścieżki aż do granic gminy.

Projekt przeszedł pomyślnie weryfikację, a Adam Stańko przyznał: Bardzo się cieszę z tego, że ta ścieżka powstanie. Cieszę się radością moich sąsiadów i wszystkich, którzy będą z niej korzystać.  Słysząc gratulacje powiedział skromnie: Ścieżka będzie zasługą wielu osób, a jeżeli przyłożyłem do tego rękę, to tym przyjemniej mi, że projekt zamiana się z marzenia w fakt. Pan Adam zaprosił w miniony weekend do swojego gospodarstwa agroturystycznego wszystkich sąsiadów, by osobiście podzielić się z nimi dobrą wiadomością.

Podobne artykuły