Dwie osoby poszkodowane po wyprzedzania na dużym moście

Dwie osoby poszkodowane po wyprzedzania na dużym moście

OBORNIKI. 17 lutego około godziny 18:50 na dużym moście na Warcie doszło do wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby, a droga krajowa nr 11 została całkowicie zablokowana i to na długi czas. Wstępna ocena przybyłych na miejsce funkcjonariuszy policji jest taka, że 40-letni mieszkaniec Poznania, kierując samochodem marki Mercedes, jadąc w kierunku Poznania podczas wjazdu na most zaczął nagle wyprzedzać kierującą Fiata Punto 37-letnią mieszkankę gminy Oborniki.

Kierowca Mercedesa wykonując ten manewr uderzył w tył Fiata, samemu wyjeżdżając na lewy pas ruchu, gdzie uderzył w bariery ochronne. Odbił się od nich i zderzył czołowo z jadącym z przeciwka samochodem marki Suzuki, kierowanym przez 40-letniego oborniczanina.

W wyniku zdarzenia kierowcy Mercedesem i Suzuki zostali przetransportowani do szpitala celem przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich. W chwili zdarzenia w pojazdach nie było pasażerów, a kierujący byli trzeźwi. Ruch na tym odcinku krajowej 11 był zablokowany przez ok. dwie godziny, w związku z czym zorganizowane zostały objazdy.

– Kierującemu Mercedesem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy – poinformował Paweł Witzberg z policji i przypomniał, że – ostrożność na drodze, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności jest podstawą bezpieczeństwa, a czasami wiara w swe umiejętności lub możliwości samochodu prowadzi do poważnych kłopotów.

Podobne artykuły