Gmach byłej gazowni ma już nowego właściciela

OBORNIKI. Zabytkowy budynek byłej gazowni został właśnie sprzedany za ponad 700 tysięcy złotych. Licytantów chętnych na kupno budynku było wielu, a wśród nich stanęła do pisemnego  przetargu także gmina Oborniki, by budynek pozyskać na potrzeby PGKiM.  Burmistrz zaproponował 400 tysięcy złotych, prezes PGKiM dodatkowe 50 tysięcy. To wszystko było jednak zbyt mało wobec kwoty zwycięskiej.

Szkoda – powiedział sekretarz gminy Krzysztof Nowacki, dodając – każda kwota ponad proponowaną przez nas była wyższa niż koszt postawienia na własnym gruncie modułowego budynku wystarczającego na potrzeby spółki, więc forsowanie ceny nie miało sensu. Ktokolwiek będzie użytkował budynek po gazowni, ten i tak będzie zdobił miasto. 

Tu warto przypomnieć, że do obecnej siedziby PGKiM niebawem wyprowadzi się skarbówka. Część pomieszczeń już została przystosowana do potrzeb fiskusa. W planach jest wynajęcie Urzędowi Skarbowemu całego budynku i przeniesienie spółki gminnej w inną lokalizację.  Dla prezesa Sławomira Haraja plan ten jest rozwiązaniem dobrym, bo fiskus jest solidnym wynajmującym i terminowym płatnikiem, a byłby jeszcze lepszym, gdyby nowa siedziba spółki była blisko jej pozostałych pomieszczeń.

Podobne artykuły