Dwie osoby potrącone na przejściu dla pieszych przez Piłsudskiego

OBORNIKI. 3 lutego o godz. 18:40 doszło do potrącenia dwóch osób na ulicy Piłsudskiego blisko Rynku. Sprawca był 60-letni mieszkaniec Wałcza, prowadzący samochód marki Renault.  Jak sam przyznał, nie zauważył dwóch osób przechodzących przejściem dla pieszych.

Była to kobieta w wieku 32 lat i 33-letni mężczyzna.  On doznał na szczęście jedynie niegroźnych obrażeń lewej nogi, natomiast kobieta z urazem głowy została przetransportowano do szpitala i zostawiona tam na obserwację. Funkcjonariusze obornickiej drogówki, którzy udali się na miejsce zdarzenia w rozmowie z uczestnikami i świadkami ustalili, że dwoje pieszych, będąc już na oznakowanym przejściu, zostali potrąceni przez pojazd.

Kierowca oświadczył, że nie zauważył pieszych, jednak ma pełną świadomość popełnionego czynu i poczuwa się do odpowiedzialności.  Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Wszyscy uczestnicy w chwili zdarzenia byli trzeźwi, a samo zdarzenie dowodzi tego, jak trzeba być uważnym wieczorem, gdy jest ograniczona widoczność.

Podobne artykuły