Czy powstaną w powiecie strzelnice?

POWIAT OBORNICKI. Jeden z obornickich radnych zastanawiał się nad przeniesieniem Białego Orlika z osiedla na teren przy Szkole Podstawowej nr 2. Samorządowcy z Rogoźna i Ryczywołu, dumni z wybudowanych tam Orlików, odbierają od mieszkańców sygnały w sprawie finansowanych przez poprzedni rząd lodowisk, zwanych Białymi Orlikami.

Wygląda jednak na to, że program budowy Orlików skończył się. – Ministerstwo sportu rozważa stworzenie programu upowszechniającego w Polsce strzelectwo sportowe. Jednym z jego elementów miałaby być sieć tanich, ogólnodostępnych strzelnic – tak przynajmniej twierdzi wiceminister sportu Jan Widera.

Tu warto zauważyć, że w Rogożnie jest strzelnica i wciąż działa pod patronatem bractwa kurkowego. Była też strzelnica przy stadionie w Ryczywole, ale już jej nie ma. Podobnie jak w Obornikach. Dziś na terenie dawnej strzelnicy działa Obornicki Ośrodek Kultury.  Na amatorów strzelectwa czeka strzelnica myśliwska w Dąbrówce Leśnej. Na nasze dociekania u samorządowców powiatu obornickiego nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi potwierdzającej potrzebę budowy strzelnic sportowych.

Podobne artykuły