Ryczywół w opinii urbanistów najlepszy

RYCZYWÓŁ. Towarzystwo Urbanistów Polskich co roku organizuje prestiżowy konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną w Polsce. Ocen dokonuje jury składające się wyłącznie z wybitnych fachowców, urbanistów i architektów przestrzeni. W tym roku w kategorii „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce” wśród gmin wiejskich  I-szą nagrodę przyznano Ryczywołowi za plac 1 Maja, zwanego rynkiem.

Wręczenie nagrody miało miejsce w miniony piątek podczas poznańskich targów „Budma”. Odebrała ją w imieniu ryczywolan wójt Renata Gembiak – Binkiewicz wraz z Michałem Bogaczem i M. Liczakiem, przedstawicielem biura projektowego ANMAR z Obornik i ATO-ATO z Poznania, wykonawcą projektu rewitalizacji. Podkreślamy tu szczególnie owo „w imieniu ryczywolan”, bo jak pani wójt powiedziała: To nagroda dla wszystkich mieszkańców Ryczywołu. Oni byli wszak recenzentami wyłożonego na długi czas publicznie projektu, a ich uwagi i propozycje stworzyły nasz rynek. Plac najbardziej zmienił się pod względem funkcjonalnym i na tym nam zależało. By mieszkańcy zaczęli z niego korzystać, musieliśmy im to umożliwić. Dlatego na rynku pojawiły się różne strefy funkcjonalne. Mamy ławeczki, jest monitoring, jest bezpieczne, jest wygodnie. A dowodem na to, jak bardzo nam się ta realizacja udała, jest to, że mieszkańcy coraz liczniej korzystają z tej przestrzeni.

Nagrodzone gminy i ich rewitalizacje będą reprezentować Wielkopolskę w krajowym finale konkursu zorganizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich i nawet jeżeli ryczywolski rynek nie powtórzy aktualnego sukcesu, to już sam start w tak prestiżowym konkursie będzie i tak dla mieszkańców gminy powodem do zasłużonej dumy.

Podobne artykuły