Zginęła w Ludomach- 35-latka śmiertelnie potrąciła 65-latkę

Zginęła w Ludomach- 35-latka śmiertelnie potrąciła 65-latkę

LUDOMY. W środę 8 lutego, 35-letnia mieszkanka gminy Rogoźno, jadąc około godziny 19:15 samochodem marki Volkswagen drogą Ludomy – Gorzewo potrąciła prawidłowo idąca poboczem 65-letnią mieszkankę gminy Ryczywół.

Potrącona kobieta odbiła się od maski pojazdu,  uderzyła w przednią szybę i osunęła się na jezdnię. Nie dawała znaku życia. W Volskwagenie jechały trzy osoby. Wszystkie przystąpiły natychmiast do prób reanimacji potrąconej kobiety. Jedna z nich zadzwoniła po karetkę pogotowia. Po kilku minutach, oprócz karetki, na miejsce przyjechali  strażacy i policja.  Jak się okazało, potrącona kobieta poniosła śmierć na miejscu.  Jak wykazały badania, 33-letnia mieszkanka gminy Rogoźno prowadząca samochód, w chwili zdarzenia była trzeźwa. Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce na terenie wsi, zabudowanym i oświetlonym. Nie mogło być mowy o niezauważeniu idącej poboczem kobiety.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Obornikach. Do potrącenia 65-letniej mieszkanki Ludom doszło na prawym pasie ruchu podczas przechodzenia kobiety na drugą stronę jezdni. Według wstępnych ustaleń policji kierująca Volkswagenem widziała 65-latkę, ta jednak dość nagle weszła przed jadący samochód. Tu jednak policjanci podkreślają, że to są wstępne ustalenia, a dochodzenie w tej sprawie dopiero się rozpoczęło.  Ruch szosie z Ryczywołu do Obornik był przez kilka godzin regulowany przez policję wahadłowo.

Wypadek stał się zaczynem kolejnej dyskusji na temat bezpieczeństwa na  odcinku szosy w Ludomach, biegnącej przez wieś w stronę Gorzewa. Pomimo ustawieniu sygnalizacji świetlnej, jak również przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, oraz częstych akcji kontrolnych obornickiej drogówki – kierowcy rozpędzają się do dużych prędkości nie zważając na pieszych. W Ludomach trwa dyskusja, czy nie należy zbudować progów zwalniających, by zwiększyć bezpieczeństwo w tych wsiach.

Podobne artykuły