Pochwała dla władz

ROGOŹNO. Gościem ostatniej sesji rady miejskiej Rogoźna był pewien mieszkaniec Rogoźna. Siedział skromnie sam w kącie sali, przysłuchując się obradom. Tak bardzo nie rzucał się w oczy, że gdy nadszedł czas na wolne głosy, byłby został pominięty, choć przyszedł na sesję z określonym celem, by publicznie wypowiedzieć się w sprawie obecnych władz gminy, o czym uprzedził już wcześniej.

Na szczęście w sali RCK obecny był były burmistrz Bogusław Janus, który zwrócił uwagę przewodniczącemu na skromnego mieszkańca gminy. Pan Wojciech podszedł do mikrofonu i oświadczył: Panie burmistrzu i pani burmistrz. Muszę powiedzieć, że takich władz ta gmina jeszcze nie miała. Pod waszymi rządami gmina pięknie i szybko się zmienia. Jesteście życzliwi dla ludzi i chcę wam za to wszystko pięknie podziękować, bo nie zawsze tutaj tak było.

Pan Wojciech z Rogoźna mówił jeszcze przez chwilę, a zmęczona długim dniem twarz Romana Szuberskiego wyraźnie jaśniała.  Włodarze miast często są narażeni na krytykę, czasami niesłuszną, a czasem słuszną i nie zawsze ona do nich dociera. Usłyszeć taką laudację, jaka trafiła się włodarzom Rogoźna, zdarza się niezwykle rzadko, tym chętniej to odnotowaliśmy.

Podobne artykuły