Finał rogozińskiej Szlachetnej Paczki

Finał rogozińskiej Szlachetnej Paczki

ROGOŹNO. W piątek 27 stycznia w sali Rogozińskiego Centrum Kultury odbyła się gala finałowa rogozińskiej Szlachetnej Paczki. Projekt ruszył w gminie po raz drugi, a patronat honorowy objął nad nią burmistrz Roman Szuberski. Inicjująca akcję Natalia Pietrowiak zaangażowała w nią 12 wolontariuszy i połączyła prawie 1000 osób w idei mądrego pomagania. Podczas spotkania wolontariuszki Patrycja Nowak-Łuczak i Natalia Pietrowiak zaprezentowały wyniki ogólnopolskie oraz film podsumowujący projekt na terenie gminy Rogoźno.

Wszystkim zaangażowanym w działanie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. W imieniu władz gminy głos zabrał Maciej Kutka, który z całego serca podziękował wszystkim za zaangażowanie w działalność charytatywną, która sprawia, że święta Bożego Narodzenia stają się piękniejsze dla wielu rogozińskich rodzin.

W tym roku udało się pomóc 26 rodzinom, a darczyńców było ponad 780. Wartość paczek sięgnęła niemal 70 tys. zł. Na koniec podziękowania i odznaczenia medalem Super Wolontariusza otrzymały osoby czynnie wspierające działania w czasie finału Szlachetnej Paczki. Imprezę uświetnił występ młodych artystów z Centrum Kształcenia Muzycznego VOICE+ Honoraty i Roberta Dobrogowskich oraz występ taneczny uczennic Gimnazjum w Zespole Szkół w Gościejewie.

Podobne artykuły