Plac Karola ważniejszy od Seminarialnej

ROGOŹNO. Władze Rogoźna chcą wstrzymać realizację kolejnego etapu przebudowy ulicy Seminarialnej, a zaoszczędzone tym sposobem pieniądze skierować na metamorfozę placu Karola Marcinkowskiego. W klubie radnych miejskich koalicji rządzącej jest na to pełna zgoda, a w klubie opozycyjnym zdania są podzielone.

Roman Szuberski wyjaśnił swoją decyzje słowami:  Występujemy o 85% dofinansowanie do placu, a jeżeli je uzyskamy, to musimy mieć zabezpieczenie własne środki finansowe. Całe województwo ma do podziału na podobny cel jedynie 50 mln. To mało i może nas wielu wyprzedzić. Musimy jednak próbować, bo inwestycja jest w naszym zasięgu, a trzeba ją wreszcie zacząć. 

Plac Karola Marcinkowskiego ma być najbardziej reprezentacyjną częścią Rogoźna, stanowić jego rynek główny, main square, Hauptplatz, czy la piazza principale – być wizytówką Rogoźna, na którą każdy zwróci uwagę. Granit, zieleń, ład i porządek.  Roman Szuberski zapewnił: ta inwestycja zostanie wykonana do końca kadencji. Poparła go niemal cała rada miejska, trzech radnych z opozycji wstrzymując się od głosu nie podjęło decyzji.

Podobne artykuły