Dudziarze do szopy

Dudziarze do szopy

ZIEMIA OBORNICKA. W kościołach, salach, na ulicach miast i wsi naszego regionu rozbrzmiewało kolędowanie w wykonaniu artystów ludowych z Portugalii, Francji, Słowacji, Białorusi, Beskidów i Wielkopolski. Te unikalne i bardzo ciekawe koncerty odbywały się w ramach XVII Międzynarodowych Spotkań Kolędników pod hasłem „Do szopy, hej pasterze – dudziarze”.

Organizatorem spotkań była Gmina Połajewo gdzie też w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowy. Współorganizatorem projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Starostwo Powiatowe w Czarnkowie. Obornickim akcentem tych spotkań był występ dudziarzy w kościele farnym. Szczególnym kolorytem wyróżnił się czteroosobowy zespół francuski. Ponadto wystąpili muzycy ze Słowacji, Białorusi i okolic Poznania.

Bardzo dobry warsztat muzyczny wykonawców oraz warunki akustyczne obornickiego kościoła  zapewniły niepowtarzalne doznania. Gospodarz, ks. dziekan Józef Kamzol wręczając artystom drobne upominki podziękował za nietuzinkowy koncert.

Podobne artykuły