Spartanie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Spartanie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

OBORNIKI. Piłkarze nożni Sparty Oborniki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Pierwsze zajęcie odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Po okresie roztrenowania zawodnicy Mariusza Drewicza przeprowadzili lekki trening wprowadzający. Cały okres przygotowawczy drużyna będzie pracować na obiektach sportowych Obornickiego Centrum Sportu, a mecze sparingowe rozgrywać na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu, Poznaniu i Gnieźnie. Pierwsze dwa tygodnie to czas na budowanie potencjału potrzebnego na całą wiosnę, dlatego zajęcia skupiają się na budowaniu przede wszystkim siły i objętości tlenowej.

Podobnie jak to miało miejsce rok temu, zajęcia siłowo – wytrzymałościowe prowadzi trener przygotowania fizycznego Krzysztof Nowacki. To z nim zawodnicy ćwiczą co poniedziałek w salce treningowej w hali OCS przy ulicy Obrzyckiej.  – Pierwsze dwa tygodnie będą dość intensywne, bowiem już 4 lutego oborniczanie zagrają pierwszy mecz sparingowy, skupimy się na ćwiczeniach pylometrycznych i siłowo-dynamicznych – wyjaśnił Krzysztof Nowacki.  W całym cyklu przygotowawczym podopieczni trenera Mariusza Drewicza rozegrają siedem meczy kontrolnych. 4 lutego rozpoczną z Radwanem Lubasz, a zakończą cykl 11 marca z zespołem Szamotuły FC. Jak na razie zarząd nie planuje żadnych zmian kadrowych, jednak jeżeli pojawi się jakiś interesujący napastnik lub obrońca z kartą w ręku, to kto wie czy nie zagra na wiosnę w Obornikach.

Terminy spotkań sparingowych: 18 luty – Korona Stróżewo 25 luty – Orkan Śmiłowo 2 marca – Akademia Reissa 4 marca – Okran Konarzewo 11 marca – Szamotuły FC 4 luty-Radwan Lubasz, 11 luty-Vitcowia Witkowo, 18 luty-Korona Stróżewo, 25 luty-Orkan Śmiłowo, 2 marca- Akademia Reissa, 4 marca-Orkan Konarzewo,11 marca- Szamotuły FC.

Podobne artykuły