Peeselowcy razem

Peeselowcy razem

OBORNIKI. Tegoroczny toast działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego podsumowujący rok miniony i witający ten obecny odbył się w Obornikach już po raz 13. W gościnnych salach restauracji Millenium nie mogło zabraknąć posłów i regionalnych prezesów PSL Krzysztofa Paszyka oraz Andrzeja Grzyba. Przybył też były parlamentarzysta Stanisław Kalemba i zasiadł wśród samorządowców, dyrektorów i kierowników departamentów, działaczy PSL i zaproszonych rolników zrzeszonych pod znakiem zielonej koniczynki.

Wszystkich powitał Bogusław Janus a skrzypaczka Michalina Kowala zagrała piękny, choć krótki koncert, na dobry początek. Kolejni mówcy nie omieszkali omówić sytuacji politycznej kraju. Ostrej krytyce podano rządy PiS i sposób prowadzenie przez nich polityki. Stanisław Kalemba protestując przeciw propagandzie dezinformacja prowadzonej przez media rządowe, namawiał na – szeroką akcję docierania naszych ludzi do wsi i środowisk wiejskich z przekazem prawdziwym, by nie dawali się mamić, a trzeba pamiętać, że wiele razy powtarzane kłamstwo, staje się dla ludzi prawdą. Krzysztof Paszyk pytał: co stało się z tym krajem, który tak gładko przeszedł przez światowy kryzys, a teraz się karmi konfliktem? Andrzej Grzyb przypomniał, że – mądre społeczeństwo buduje umiejętność dialogu. Wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak wyliczył inwestycje, które niebawem wkroczą na teren powiatu obornickiego oraz powiatów sąsiednich, a wśród nich warta 650 milionów przebudowa linii kolejowej Piła – Poznań.

Wszyscy razem życzyli wszystkim zgromadzonym zdrowia szczęścia oraz wytrwałości w działaniu.  Gdy wyłączono mikrofony przyszedł czas na rozmowy przy przekąskach kawie i cieście. Te były tego wieczoru najcenniejsze. Było widać, że peeselowcy stanowią jedną wielką i zgodną rodzinę, w której równie szczerze mówi się o rzeczach miłych, jak i o problemach.

Podobne artykuły