Od nitki do kłębka – największa fala aresztowań w Rogoźnie od lat. Policjanci złapali szajkę złodziei i handlarzy narkotyków

Od nitki do kłębka – największa fala aresztowań w Rogoźnie od lat. Policjanci złapali szajkę złodziei i handlarzy narkotyków

ROGOŹNO. Kryminalni z Rogoźna dzięki sprytnie przeprowadzonym przesłuchaniom i zakrojonymi na szeroką skalę działaniom operacyjnym złapali i aresztowali szajkę włamywaczy powiązanych ze szkolnymi dilerami narkotyków.

Wszystko zaczęło się do włamania, do którego doszło 17 stycznia w jednym z barów w mieście. Policjanci od razu zabrali się do pracy i już kilka dni później zatrzymali czterech podejrzanych. Byli oni w wieku od 19 do 33 lat. Po długich przesłuchaniach okazało się, że są to poszukiwani włamywacze. Przyznali się też oni do szeregu innych włamań i kradzieży. Chcąc obniżyć własne wyroki, podali nazwiska innych swoich współpracowników.

Potem kolejne osoby przyznawały się do przestępstw i podawały kolejne nazwiska, jak się okazało tym razem – osób zaangażowanych w handel narkotykami. W wyniku podjętych działań odzyskano znaczną część skradzionego mienia i zatrzymano kolejne dwie osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 121 gramów marihuany, 11 tabletek ekstazy oraz amfetaminę.

Prokuratura postawiła już 19-letniemu mieszkańcowi gminy Rogoźno zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rogoźnie z uwagi na rozwojowy charakter sprawy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grożą wyroki do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły