Po pijaku w zaparkowany samochód, a tam randka

OBORNIKI. 1 lutego, około godz. 23:40, na ul. Kowalskiej w Obornikach kierujący pojazdem marki Volkswagen doprowadził do zderzenia się z zaparkowanym na poboczu drogi samochodem marki Toyota i zaraz po zdarzeniu oddalił się w nieznanym kierunku. Przybyli na miejsce policjanci zastali 30-letniego właściciela Toyoty, który w chwili zdarzenia przebywał w pojeździe wspólnie z 21-letnią pasażerką.

W rozmowie z policjantami oboje poinformowali, iż kiedy byli we wnętrzu pojazdu kierujący ze znaczną prędkością osobowym Volkswagen, z nieznanych im przyczyn, uderzył w tył Toyoty, po czym odjechał, zostawiając na miejscu zdarzenia tablicę rejestracyjną. Na podstawie tablicy rejestracyjnej udało się policjantom ustalić właściciela pojazdu. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Obornik. Na podwórku zajmowanej przez niego posesji funkcjonariusze znaleźli zaparkowany pojazd z widocznymi uszkodzonymi przednich elementów nadwozia.

W mieszkaniu zastali właściciela pojazdu, który oświadczył, że chwilę wcześniej kierował swoim samochodem i doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Już podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu z ust mężczyzny. Przeprowadzone badanie przy użyciu alkotestu potwierdziły podejrzenia mundurowych, gdyż sprawca zdarzenia miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po sprawdzeniu osoby w systemach informacyjnych ustalono, że kierujący ma obecnie zatrzymane prawo jazdy za wcześniejsze kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń ciała. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły